Klub FIATISTA Crne Gore

Dobrodosli na prvi forum ljubitelja Fiat automobila i ostalih italijanskih vozila Crne Gore!

Join the forum, it's quick and easy

Klub FIATISTA Crne Gore

Dobrodosli na prvi forum ljubitelja Fiat automobila i ostalih italijanskih vozila Crne Gore!

Klub FIATISTA Crne Gore

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Klub FIATISTA Crne Gore

Dobrodosli na prvi forum ljubitelja Fiat automobila u Crnoj Gori !!!


+4
Fandjo
vinko1.6
NeoAbarth
Zoranic MNE
8 posters

    Off topic!

    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Sun Feb 26, 2012 2:51 pm

    Burazeru to je gore od droge za koju nemas novca,sad bih voleo srediti nekog punta sa 1.8 motorom,ubaciti sredjenu alfinu glavu,odraditi kovane klipove i klipnjace,vece dizne,usise i izduve prosirene do maximuma,da se vrti kao F1! Very Happy I da imam aluminijuma i karbona da osvane sa 800kg,da bude kao Lotus,prava masina za uzivanje! Wink A mogu ti reci moje iskustvo od 500 predjenih kilometara sa 2.0 16v turbo motorom u mom autu:To je auto za sve,za laganu gradsku,po potrebi i zustru voznju,opustajucu voznju na otvorenom putu kad se samo tockovi cuju,do toga kad ti to dosadi da pritisnes papucicu i osecas se kao da si u borbenom avionu!Lepo zar ne,a to je postignuto tako sto je glavu motora radio majstor koji je bolesni perfekcionist,kad je zavrsio to nije bila glava,to je bilo umetnicko delo,a to umetnicko delo dozvoljava meni da saltam i vozim moj auto na 1200-1500 obrtaja,znaci kao dizela,a on se ne cuje(koliko trosi,neznam,i dalje je u kvaru,al cim ga opravim,bice merenje,i nadam se dobrom rezultatu)i tako do 3000 o/min kad krece da grmi svih ljutih 300konja!Ljubav je to burazeru veca od svega,to ljudi razumeju ili ne,sta da se radi! Wink
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Sun Feb 26, 2012 11:43 pm

    frende znam kako ti je to imao sam ja tako motor (cagiva mito) 125 cvajo...isto nikad kraja ja stalno nesto ulago sad cilindar 500 e, pa klip 150 e, pa radilica 200 e,i stalnio nesto.. nisu to ulaganja kao kod auta ali i to kosta... Sad jbg..to ti sve trazi svoje..a sad bi si htio slozit isto tako auto ..prvo je bilo ona varijanta e ima 105 ks to mi je dosta..idemo slozit da dobro izgleda...kupis muziku pa branik ovaj unikat..pa ovo pa ono isad kad ga budem sve slozio da izgleda kolkko tolko kak sam htio, kak se tome blizi kraju..e sad aa pa tih 105 ks pa nekak je to da se posramis Embarassed aaa nzm sve to kosta i zivaca i novaca..ja znam ako to bude tak islo kak sam si ja zamislio da sam ja mogo za tu lovu kupit dobar auto dvije i neku godinu..ali jbg ja hocu nesto kaj ce bit slozeno za moj gust i nesto jedinstveno zato te razumijem..steta kaj si nismo blize da vidim taj tvoj stroj uzivo a i naravno kad cu treba pomoc oko svojeg heh Very Happy
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Mon Feb 27, 2012 12:49 am

    E sve te razumem,ja sam za pare koje me je kostao punto mogao doterati iz Englaske Porsche 911 Carreru,koju sam trebao uzeti pre 3god,al kao sto ti kazes gust je gust,i lepo je imati nesto specijalno,drugacije od ostlih,nesto po svom ukusu,a meni je to moj auto,e da su srecna vremena kao kad su nasi matori srecno ziveli zajedno u jednoj drzavi,nista nam ne bi bilo daleko,al sjebase nas ljubomorni strani uticaji,al sta je tu je,borimo se za ono sto volimo,i ne odustaj ako to volis,polako,nista nije nedostizno!Nego moram pogledati po netu i raspitati se(pogledaj i ti)koliko se tvoj 1.6 razlikuje od hgt,sem onih krila sto ti rece momak iz Pule,mslm na trapove prevashodno,kocnice znam da su Na HGT-u 284napred,205 bi trebalo pozadi,a tebi su dobosi,mada to nije bitno,jel kad bi uzeo Coupe 20v turbo,dobio bi i Brembova klesta za napred i Lucasova za pozadi,napred 305mm,pozadi 205mm!Kao ja sto sam ugradio kod mene napred,mada su moja jos veca,od Kappe su, abila su ugradjena na Coupeu,ludi italijani!U zavisnosti koliko zelis konja,toliko ti i para treba,ali da odradis sve servise,da odradis glavu kao ja,cipujes ga,imao bi preko 300ks,video sam na Autoscout.it da ima neki 20v turbo za 800eura,iscukan al je izgleda sve ostalo ok,mslm moze da se vozi!Radjenje glave usisne izduvne grane je 250-300e+30ks,chip iz Engleske 300e+45-50ks,moj JR trkacki filter 80e+7-9ks,izduv od prohroma,full od izduvne grane do kraja sa srednjim i zadnjim sportskim loncem fi 72mm,zadnji lonac fi2x76 300e+15ks,NGK iridijum svecice oko 50e neki kazu +5ks.A sad servis:Motul ja stavio,6L posto ide od 5.1 do 5.5L,85e na snizenjuprava cena 120e,Inace ulje 24Casa le Mana,slobodno ga menjas na 10.000 i to ostre voznje,Seleniu Racing sam menjao na 5-600km,kajsevi spaneri zatezaci oko 80e,filter ulja Hengst 8e,ulje u menjacu Motul 2L ide oko 30e,dihtung glave motora 25-30e,poklopca motora 15e,silikon za sve to 15e,vodena pumpa 40-50e,termostat 40-50e,servis alnasera,alternatora30e,za sva creva da se promene oko 80e,prohromske cevi za usise i hladjenje 100e,selne za sve to 50-60e,cilindar kvacila(unutra,spolja)40e,kocioni cilindar i glavni kocioni 50e,kocnice Ferodo(diskovi,napred-nazad,plocice napred-nazad,kociono ulje)250e,to je sve sto ti bas treba da imas 300+ks i da imas auto,da ne pipas,pod uslovom da je dobar motor,a i to moze da se proveri naravno,tako da ti je saldo za sve ovo 2800e sa sve Coupea i jedan ili vise ludaka da ti to ubaci u auto,nadam se da sam ti makar malo pomogao,pozz coek! Wink
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Mon Feb 27, 2012 1:38 am

    to znam i ja da je razlika u blatobranima je hgt ima kao i marea znam po tome jer imam mareu 1.8 za dijelove pa znam da pase...a 1.6 ima kao 1.4 i ostali bravo....a za ovaj komentar ti se klanjam Twisted Evil stvarno si se potrudio doslovno da mi sve objasnis vezano za auto ...a stvarno si majstor..ako nista sad bar znam prema kojoj cifri moram ic i onda na posao hehhe...a hvala za objasnjenje...a za ovo za drzavu se slazem u potpunosti..
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Mon Feb 27, 2012 1:55 am

    Ma nista,tu sam koliko god mogu pomoci,covek kad nesto voli nista nije tesko,ja sam npr dao i vise novca od letos do sad,al sam se u zadnjih god dana opredelio na stednju i to najvecu mogucu,tako da sam skoro uspeo,razmisli,stavi sve na papir,vidi sa cime raspolazes,mslm ne moras ti odmah sve odjednom,vidi skupi nesto novca,kupi Coupea,pa polako ostale delove za masinu,za servise,juri,trazi,naletis stalno na nesto povoljnije i bolje,mslm kriza je,stalno pada cena svega,tako da ako zelis praviti auto,samo polako i ne zuri! Wink
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Mon Feb 27, 2012 2:06 am

    a normalna stvar nema zurbe kak ce bit mogucnosti tak i bude...ja radim sa starim gradevinu i sad pitanje je kakva bude godina jer radimo privat za sebe i par ljudi jos radi za nas..a gle sad idemo mjes dana na teren i onda je pitanje dal ce bit dalje posla..sve je usrano tak da nikad neznas..ako bude dobra god i do kraja ove bude vec sve slozeno ako ne mozda iduce..a gle to su planovi i radit ce se na tome da se ostvare a sad sve ovisi kolko brzo a to se nemozes znat..
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Mon Feb 27, 2012 2:18 am

    E bas tako,meni se pogodilo lepo,brzo sam prodao motor neke 17 felne,enterijer,jos nesto delova i uz ustedjevinu krenuo na posao,srecno i tebi bilo Vinko nek krene posao,pa da se pakuje makina!Pozz,ako nesto treba ti javi slobodno!Pozz Vinko! Wink
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Mon Feb 27, 2012 2:24 am

    ok...hvala ti..i ja se nadam da hoce krenut...a nista kad dode makina doma onda ti stavi slike od zvijeri ispod haube. Twisted Evil .a idem u srijedu na teren nema me 2 tj pa onda opet 2tj ali kad dodem pogledam pa se javim malo...pozz Very Happy
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Mon Feb 27, 2012 8:21 am

    Stigao termostat!!! Very Happy
    Zoranic MNE
    Zoranic MNE
    Admin


    Broj poruka : 459
    Datum upisa : 2011-12-01
    Godina : 32
    Lokacija : Tivat

    Off topic! - Page 2 Empty Off topic!

    Komentar  Zoranic MNE Mon Feb 27, 2012 9:20 am

    a prijatelji Smile

    hvala Bogu da sam u startu osnivanja ovog foruma naletjeo na vas dvojicu!

    sve ja vas razumijem sa tim ulaganjima,ja isti sam takav,samo ne kao NEO ali i ja gledam sve skuplje da stavim u auto,i ne volim da stedim sto se odrzavanja tice,ali opet drago mi je da imam auto koji malo trosi a slatko ide kao moj Puntac! Very Happy

    inace Vinko tebe jos bolje razumijem,znas i sam i ja sam imao Cagivu Mito 125,e koje pare odose u nju,i opet je malo prodah i ne kajem se sto sam ulagao Smile


    ali sto se drzave tice,eee da je ostala ta ex YUGA,divno bi nam bilo,tuga me kad pomislim,meni tata i sad kaze: "Sine ja tebe nekad zalim,u kakvom vremenu ti zivis najljepse godine zivota,ja sam uzivao,zivot bez podjela,svi smo bili jednaki,imali isto love,mogao sam na klupu da spavam,i da mi nista ne bude,a tebi danas nije sigurno ni u krevetu!" Smile

    eto vidite i sami da sam vaspitan u tom ex YU duhu,napravio sam forum crnogorskih ljubitelja Fiata,a vecina nisu moji crnogorci,nego ostali sto me najvise raduje! i srecan sam kad dolaze na ovaj forum: Srbi, Hrvati, Bosanci i ostali! cheers hvala vam!

    multijet
    multijet


    Broj poruka : 80
    Datum upisa : 2012-01-03
    Lokacija : Niksic (Klicevo)

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  multijet Tue Feb 28, 2012 10:59 am

    Evo ja kao vozac jednog 1.3 mjet Punta sporting taj motor mogu samo da pohvalim,ekonomican motor,mala potrosnja,a svakako se da i lokalu i otvorenom putu,zna povuci fino u svakom slucaju preko 2700rpm Smile Smile
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Tue Feb 28, 2012 11:56 am

    Zoranic MNE (citat):a prijatelji Smile

    hvala Bogu da sam u startu osnivanja ovog foruma naletjeo na vas dvojicu!

    sve ja vas razumijem sa tim ulaganjima,ja isti sam takav,samo ne kao NEO ali i ja gledam sve skuplje da stavim u auto,i ne volim da stedim sto se odrzavanja tice,ali opet drago mi je da imam auto koji malo trosi a slatko ide kao moj Puntac! Very Happy

    inace Vinko tebe jos bolje razumijem,znas i sam i ja sam imao Cagivu Mito 125,e koje pare odose u nju,i opet je malo prodah i ne kajem se sto sam ulagao Smile


    ali sto se drzave tice,eee da je ostala ta ex YUGA,divno bi nam bilo,tuga me kad pomislim,meni tata i sad kaze: "Sine ja tebe nekad zalim,u kakvom vremenu ti zivis najljepse godine zivota,ja sam uzivao,zivot bez podjela,svi smo bili jednaki,imali isto love,mogao sam na klupu da spavam,i da mi nista ne bude,a tebi danas nije sigurno ni u krevetu!" Smile

    eto vidite i sami da sam vaspitan u tom ex YU duhu,napravio sam forum crnogorskih ljubitelja Fiata,a vecina nisu moji crnogorci,nego ostali sto me najvise raduje! i srecan sam kad dolaze na ovaj forum: Srbi, Hrvati, Bosanci i ostali! cheers hvala vam!


    E brat nema na cemu,meni je drago da se neko setio da napravi ovako nesto,svaka cast Zoranicu neka se siri ovaj tvoj forum i da se druzimo i dalje na njemu a i van njega ako bog da!Pozz Zoranicu! Wink
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Tue Mar 06, 2012 5:23 am

    vinko1.6 (citat):ok...hvala ti..i ja se nadam da hoce krenut...a nista kad dode makina doma onda ti stavi slike od zvijeri ispod haube. Twisted Evil .a idem u srijedu na teren nema me 2 tj pa onda opet 2tj ali kad dodem pogledam pa se javim malo...pozz Very Happy

    Vinko evo i nekih slicica moga motora sinoc je auto stigao u garazu,pozz! Wink
    Zoranic MNE
    Zoranic MNE
    Admin


    Broj poruka : 459
    Datum upisa : 2011-12-01
    Godina : 32
    Lokacija : Tivat

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  Zoranic MNE Thu Mar 08, 2012 9:56 am

    evo jedna strasna stvar,sajt na koji mozete da montirate felme na svoje auto i vidite valjaju li sto! Twisted Evil


    http://www.ozracing.com/configurator.aspx
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Fri Mar 09, 2012 4:45 pm

    Probao,zanimljivo!Hvala brat! Wink
    ILIJA RADULOVIC
    ILIJA RADULOVIC


    Broj poruka : 771
    Datum upisa : 2012-01-04
    Godina : 40
    Lokacija : Sveti Stefan

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  ILIJA RADULOVIC Sun Mar 11, 2012 11:10 am

    evo da nastavimo ovdje.prvo da se izvinimo zoranic-u zbog pisanja o mitingu u mojoj rublici mada sam ja prvi poceo Laughing e dje bi mogli stvarno da ga organizujemo taj miting.
    fiatmareaCT
    fiatmareaCT


    Broj poruka : 97
    Datum upisa : 2012-02-04
    Godina : 31
    Lokacija : Cetinje

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  fiatmareaCT Sun Mar 11, 2012 11:21 am

    mogli bi u tivat Smile na parking kod volia ili ne znam dje Very Happy
    multijet
    multijet


    Broj poruka : 80
    Datum upisa : 2012-01-03
    Lokacija : Niksic (Klicevo)

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  multijet Sun Mar 11, 2012 11:31 am

    vi se dogovorite,ja cu ostati pripravan,pa kad sklopite deal ja cu vam reci mogu li il ne,moze tako ? mislim,dje su ljudi tu je i dogovor Very Happy Very Happy
    ILIJA RADULOVIC
    ILIJA RADULOVIC


    Broj poruka : 771
    Datum upisa : 2012-01-04
    Godina : 40
    Lokacija : Sveti Stefan

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  ILIJA RADULOVIC Sun Mar 11, 2012 11:40 am

    ja nemam nista ptotiv al mislim da bi trebalo u budvu od prilike.jer je daleko iz pg.ct,nk... u tivat.
    multijet
    multijet


    Broj poruka : 80
    Datum upisa : 2012-01-03
    Lokacija : Niksic (Klicevo)

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  multijet Sun Mar 11, 2012 12:04 pm

    u pravu si potpuno,ja ne bih imao kad do tv otici sigurno,posto bi neko morao da me vozi,jer nemam vozacku..ili da napravite sad pa za mjesec jedan,pa za 2,3 mjeseca opet,na razlicitim lokacijama,pa bi se onda mozda mogli dogovoriti za stalno mjesto,da vidimo dje najvise odgovara ?
    ILIJA RADULOVIC
    ILIJA RADULOVIC


    Broj poruka : 771
    Datum upisa : 2012-01-04
    Godina : 40
    Lokacija : Sveti Stefan

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  ILIJA RADULOVIC Sun Mar 11, 2012 12:48 pm

    pa nek bude tv i pg.pa dogovorimo termine i to je to.
    Dado80
    Dado80


    Broj poruka : 25
    Datum upisa : 2012-03-06
    Godina : 44
    Lokacija : Berane

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  Dado80 Mon Mar 12, 2012 12:48 pm

    momci,da nece ko pu BERANA? Surprised
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Tue Mar 13, 2012 11:27 am

    vratia se sime...heheh Very Happy
    zaj se evo i mene malo nakon 2 tj terena di sam bio dobro da i struje ima a kamoli sacuvaj boze da bi bilo interneta Sad

    neo sad cu ja da makinu pogledam....evo vec jurim..hehe Very Happy



    zoranicu znas ti da se mi dobro razumijemo da netraba nista ti ni pricat vise pa ipak smo na svim poljima slicni heheh Twisted Evil
    Zoranic MNE
    Zoranic MNE
    Admin


    Broj poruka : 459
    Datum upisa : 2011-12-01
    Godina : 32
    Lokacija : Tivat

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  Zoranic MNE Wed Mar 14, 2012 6:48 am

    a cus Vinko,ja i ti vazda iste tranje vozali! Razz
    fiatmareaCT
    fiatmareaCT


    Broj poruka : 97
    Datum upisa : 2012-02-04
    Godina : 31
    Lokacija : Cetinje

    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  fiatmareaCT Wed Mar 14, 2012 9:54 am

    mene interesuje dje mogu cvarke da kupim Smile salim se interesuje me ako ko zna dje mogu da kupim zadnje rubnike za fiata una sa 4 vrata ? afro
    Off topic! - Page 2 Italygrungeflag2



    Sponsored content


    Off topic! - Page 2 Empty Re: Off topic!

    Komentar  Sponsored content


      Danas je Thu May 02, 2024 12:39 am