Klub FIATISTA Crne Gore

Dobrodosli na prvi forum ljubitelja Fiat automobila i ostalih italijanskih vozila Crne Gore!

Join the forum, it's quick and easy

Klub FIATISTA Crne Gore

Dobrodosli na prvi forum ljubitelja Fiat automobila i ostalih italijanskih vozila Crne Gore!

Klub FIATISTA Crne Gore

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Klub FIATISTA Crne Gore

Dobrodosli na prvi forum ljubitelja Fiat automobila u Crnoj Gori !!!


+4
Fandjo
vinko1.6
NeoAbarth
Zoranic MNE
8 posters

    Off topic!

    Zoranic MNE
    Zoranic MNE
    Admin


    Broj poruka : 459
    Datum upisa : 2011-12-01
    Godina : 32
    Lokacija : Tivat

    Off topic! Empty Off topic!

    Komentar  Zoranic MNE Wed Feb 22, 2012 5:44 am

    NeoAbarth (citat):To za sredinu si upravu coek,ja u zivotu sve tako,sem sa kolima,sta da se radi,a 1.2 16v lepo ide to znam,a 1.3Mjet ne znam,al je verovatno i on ok,odoh do svastare,pozz druze! Wink

    aj pa prilozi i ti sto snimaka Wink

    sto se 1.2 16v tice,ide on fino,sa onim 6stepenim mjenjacem,ali ipak 1.2 je 1.2 Wink
    1.3 mjet,je ipak raketica,i mnogo je bolji od njega po svemu gledano,teze ga je unistiti,ima lanac umjesto zupcastog,jednostavno je pravi mali gradski ratnik! Laughing


    Zoranic MNE: komentar modifikovan dana: Mon Feb 27, 2012 10:40 am; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Mjesto za sve Vase nesuglasice!)
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Wed Feb 22, 2012 5:55 am

    Ne ide lose bravo,al meni je bolje punio obrtaljku 1.8,stim sto je meni auto imao 900kg! Wink A bice snimaka kad otopli,ovde jos sneg i led,a i termostat,aaaa! No A sto se tice 1.3 Mjet-a,da zivim npr u Beogradu,definitivno bi vozio auto kao Fandjov Mjet,em je prelep,a cuo sam da i bolesno malo trosi po gradu,a u Beogradu se za cas predje 100km,ali ovako sasvim mi odgovara 2.0 T,pozz! Wink
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Thu Feb 23, 2012 11:51 am

    neo hvala ti..inace auto sam dobio pod racun tako da nisam imo bas previse izbora oko motora... Sad

    zoranic slazem se stobom za 1.6 motor. Very Happy ..vozio sam 1.4 i ide dosta losije nego 1.6 a trosi i vise pogotovo u situacijama kao kod mene di su brda i to...1.8 ide malo bolje od 1.6 a trosi opet vise tako da i u tome nije neka fora..svi govore da je 1.6 motor najbolji a sad kako kome..potrosnja mu nije mala sad pogotovo po zimi i kod mene na brdu to je ubi boze kako trosi..jos dok ga grijes i to pije ko lud...za sad auto je kakv je..imao sam i punta mk1 ali motor otisao tak da mi je sad ovo jedino prevozno sredstvo..sve ovisi o financijma ako uzmem jos nekog dizela za stalnu voznju onda ovo ide komplet na slaganje...za sad sigurno ide limariski da se usavrsi i inutrasnjos ide u kozu i tako dalje..sve radove cu objavit..mislim da auto ima solidan temelj do sad....a ako bude sve ok mogo bi svanut u mojoj garazi neki 2.0 coupe sljedece zime pa da se to u brava prebaci. Twisted Evil .neznam nisam jedino siguran jos dali 2.0 16v ili 20 v cuo sam dosta komentara da je bolji cak 16 tak da jos nisam odlucio
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Thu Feb 23, 2012 11:54 am

    tocno da ti kazem kolko trosi neznam stalno mi varira ovisi kak se vozim dal brda ili ravnica i kako..a meni nije nikad ispod 8 isao..ali zato mi je sad kad je bilo puno snijega i jos muzika teska i tako i na 13, 14 tak da
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Thu Feb 23, 2012 4:10 pm

    Pa burazeru tebe ta potrosnja sahrani covece,da manemo Punta i motor koji sam imao,imam takodje Mareu karavan 1.8 16v 115ks i po ovoj zimi mi potrosnja nije prelazila 10-12L,a marea ima 1500kg,mslm nznm koliko treba da trose 1.6 16v motori,al mslm da ti nesto nije ok,jel je to previse,mom drugaru Fiat Coupe 20v turbo sa oko 400ks trosi 13L plina po gradu,a sto se tice ugradnje motora,lakse ti je ugraditi 20v turbo,posto 2.0 20v vec ima fabricki,tako da pasuju drzaci,nema velikih i skupih prepravki,a i novije je generacije motor,ne moras cekati za deo kao ja iz Nemacke,ima dela i na trafici! Wink
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Fri Feb 24, 2012 2:23 am

    a znam lud sam vise pa samo za gorivo radim..a za ovo ti neznam mislim da mi je nesto sjebano jer trosi malo previse ali sad idem na teren radit pa kad se vracam onda cu ga svega posarafit tak da me to ne dira sad momentalno...aa nzm ja sam ionak mislio uzet cijelog coupea tak da cu imat ionak sve dijelove..a nzm ja bi rade taj 20v ali puno ljudi reklo da su bolji motori 16v tak da nzm ni sam
    Zoranic MNE
    Zoranic MNE
    Admin


    Broj poruka : 459
    Datum upisa : 2011-12-01
    Godina : 32
    Lokacija : Tivat

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  Zoranic MNE Fri Feb 24, 2012 3:19 am

    Druze pogledaj sondu,pogledaj izduvnu granu (jer zna da napukne pa da trosi mnogo), provjeri preliv,filtere i ostalo,vidi jesu li svjecice u redu Smile

    meni drug vozi 1.6 16v,jos ima odradjen AMS chip,na 115ks,auto ide ko lud,kida sve zivo Wink
    eto moj Punto vazi za brzi gradski autic,ima nepunu tonu,1.9 JTD motor,220nm, i kida me Bravo i to katastrofa kako me kida sad posle chipa,isto tako Stilo JTD mu nista nemoze,1.8 16v se jednom probao s njim,jos mi u 1.6 Brava bili 4-oro,ma pokidao i njega taman kao mene Smile
    da si blize u CG,odradi ti jedan momak remap,ima da dobijes mnoogo vise snage,narocito na niskim obrtajima i ima da ti osjetno manje trosi,kao ovom drugu Wink


    sto se ugradje jaceg motora u tvog Brava tice,ja ti predlazem ZABORAVI TO,to nije posle sigurno ma koliko ga ti dobro odradio,fabrika je fabrika,bolje prodaj tog tvog i kupi kakav fabricki HGT ako vec oces da imas nesto jace,ili mijenjaj tvog 1.6 za HGT,to mozes trceci dobit!
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Fri Feb 24, 2012 5:26 am

    Bolji je 20v turbo,zbog glave motora,jel 16v turbacima odlaze bregaste i plocice,ja sam plocice promenio,al trenutno nemam para za bregaste,al kad budem uzimao uzimam sve kovano,bregaste,klipove,radilicu,i pravim 450-500ks!A nemoj kupovati Coupea,bolje kupi Lanciu Kappu 20vturbo,jeftinija je,i bolje su ocuvani motori,moj motor je iz Kappe koja je iz Svajcarske,tako da ti isto preporucujem,jel ipak je to putnicki automobil i ne tera se toliko u obrtaje kao Coupe,nadam se da ce ti ovo biti od pomoci,a sto se tice pakovanja,ja i drugar bi ti to spakovali bez problema,jel mi je on bas rekao da je hteo da pakuje nekog Brava HGT-a,a veruj mi da sve moze,cak bolje nego fabrika,videces ti slike mog motora a i domacin nam ovde Zoranic,nisu ljudi u fabrici vanzemaljci,i veruj mi da kad se to sve lepo izservisira,spakuje,ugradi kvalitetan plin,bice ti zao sto to nisi ranije uradio! Very Happy Jos jedan tip,kostace te vise da ubacis od kappe motor,posto drzaci nisu isti,jel ih moras traziti kao ja na otpadu,al mislim da je pametnije resenje!
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Fri Feb 24, 2012 1:08 pm

    a nzm vidjet cu to jos od cega motor ali ako bude sve po planu neki jaci ide sigurno...jedino je problem kaj si mi nismo bas blizu ja sam iz zagreba tako da..a i neznam kak bi dofuro dole taj drugi auto i to sve do sebe jos nekak da iz slovenije ali dalje nzm stvarno..a gle kad dode vrijeme za to onda ce mo se tocno razg..ako nista mi ga prebacimo samo da vozi a onda doletim do vas da se to fino sve uskladi.. Very Happy
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Fri Feb 24, 2012 2:42 pm

    Razmisljao sam danas sta i kako oko motora i svega,najjeftinije i najlakse bi bilo da kupis Coupea 20v turbo,a ako je sam blok los to se moze naci odvojeno,lakse je jel od Coupea sve odgovara,ne bi morao nista da dokupljujes,meni su na autu inace delovi od 4 Fiata i 3 Lancie,,a kod tebe bi to bilo jednostavnije,a mozes da doteras auto ostavis i mi ti sve sredimo,jel ima kod nas svih tih delova i svacega! Wink
    Fandjo
    Fandjo


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 2012-01-25
    Godina : 34
    Lokacija : Milano, Italy

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  Fandjo Fri Feb 24, 2012 10:30 pm

    Ko hoce auto za grad i da mu malo trosi, predlazem 1.3 m-jet Smile Ja volim Alfu sa 2.5 V6 motorom, to je muzika za moje usi Smile Mada, sada su ovi m-jet/ jtdm motori odlicni, kada zatreba moze da potegne, a i manje trosi od benzinca..
    multijet
    multijet


    Broj poruka : 80
    Datum upisa : 2012-01-03
    Lokacija : Niksic (Klicevo)

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  multijet Sat Feb 25, 2012 1:39 am

    da vam kazem koliko moj 1.3 mjet trosi zadnjih dvadesetak dana ne bi ste mi vjerovali...
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Sat Feb 25, 2012 4:59 am

    Da ali ne znam za cije su usi muzika svi moguci dizel motori,ako hocu da se vozim dzabe ugradicu sekvent Lovato i resen problem,a brate nijedan dizel nikad nije bio brzi od mog Punta sa 150 ks i 900kg,jurio sam se sa JTD,TDI,DI,D4D,CDTI,a to su bile Astre H CDTI,BMW 330d,530d,X3-3.0 d,Punto,Stilo,Mercedes CLS,Audi A6,s tim sto sve ove masine imaju turbine,a ja sam imao 1.8 16v atmosferski motor,DIZEL auto od tacke A do tacke B,kraj price!P.S.A kad spomenu nove Alfe,zasto je i dalje najjaca i najskuplja Alfa sa 3.2 benzinskim motorom,a ne JTDM,zato sto se zna sta je za sta.Pozz.
    Fandjo
    Fandjo


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 2012-01-25
    Godina : 34
    Lokacija : Milano, Italy

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  Fandjo Sat Feb 25, 2012 6:58 am

    Ja sam inace vise za benzince nego za dizele, ali opet moj Punto je zelDi, i njega sam samo kupio zato sto mi se dopao kako izgleda a ne zbog dizel motora. Ali za gradsku voznju je super, mali potrosac.. Sve ima svoje. Potrosnja mog Punta na otvorenom je bila pred pocetak zime 3l. On nije za trku, niti sam ga zbog toga kupio. Svi mi da smo u mogucnosti bi vozili Alfu 159 3.2 Q4 od 260hp, neku GTA ili Breru..
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Sat Feb 25, 2012 10:34 am

    Znaci razumemo se potpuno i ja razumem zbog cega si kupio taj auto,jel je u Bg-u to jedino razumno resenje,a nervira me brate kad ljudi uporedjuju nesto sto se ne uporedjuje!Pozz Fandjo! Wink
    Fandjo
    Fandjo


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 2012-01-25
    Godina : 34
    Lokacija : Milano, Italy

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  Fandjo Sat Feb 25, 2012 11:01 am

    Naravno brate Smile
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Sat Feb 25, 2012 12:51 pm

    slazem se u potpunosti i s jednim i drugim..sve ovisi za kaj ti taj auto treba..ako ti je auto za svakodnevnu voznju i to pogotov po gradu onda tu bijesni benzinac ne znaci puno...ali ako ti je vise za gust i to onda je to druga prica..a neo mi ce mo se jos cut kaj se tice ovogga razmislit cu koji cu jos auto dofurat..ako ce bit sve ok najvjerojatnije dolazi coupe cijeli pa onda budemo vidjeli
    Zoranic MNE
    Zoranic MNE
    Admin


    Broj poruka : 459
    Datum upisa : 2011-12-01
    Godina : 32
    Lokacija : Tivat

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  Zoranic MNE Sat Feb 25, 2012 11:34 pm

    Fandjo (citat):Ja sam inace vise za benzince nego za dizele, ali opet moj Punto je zelDi, i njega sam samo kupio zato sto mi se dopao kako izgleda a ne zbog dizel motora. Ali za gradsku voznju je super, mali potrosac.. Sve ima svoje. Potrosnja mog Punta na otvorenom je bila pred pocetak zime 3l. On nije za trku, niti sam ga zbog toga kupio. Svi mi da smo u mogucnosti bi vozili Alfu 159 3.2 Q4 od 260hp, neku GTA ili Breru..


    +1 Smile

    naravno,i ja bi vozio kakvu benzinjaru od 250ks,ali sam realan,i zilavi JTD je sasvim dovoljan za nas standard Smile a i to fuckanje turbine kod modernih dizelasa nije bas za bacit,ali opet benzin je benzin,kad zagrmi zagrmi Smile
    mozda bi i sad kupio kakav opaki benzinac,ali pod uslovom da ostavim dizelacu da budem siguran,a neki Coupe 2.0 20v Turbo da vozim vikendom kad skupim za gorivo,naravno da ga ni ne registrujem,samo servisiram i przim Smile


    @NeoAbarth druze znam ja da taj tvoj Punto mora da ide ko zvijer,em je FIAT em je natovaren masincinom od 150ks,ali vozio sam se skoro u BMW 330d,i jos me ledja bole cyclops ipak bi tesko mogao sto tom opakom BMW-ovom dizelasu od 3000cc,jos kad uporedimo lezanje Bembare i Punta koje se tesko poredit moze,Punto je Punto znam vozim ga Twisted Evil
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Sun Feb 26, 2012 12:34 am

    decki bi moj susjed reko na
    " na plin se kuha
    na dizel se orje
    a na benzin se vozi
    hahahahaha
    sala mala...normalno da jtd pogotovo ako je malo jaci i noviji da ide dobro..s gle sve ti je to kolko para tolko muzike...ali za nas vecinu imat nekog coupea 2.0 turbo ili nesto tome slicno bas za stalnu voznju da jos nemas neki dizel ili benzinac koji manje trosi je ravno bankrotu....a jbg ja ako cu imat love slozit cu si ga za gust i to je bit auto koji ce radit godisnje 10 do 20 soma km i to max tako da
    Fandjo
    Fandjo


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 2012-01-25
    Godina : 34
    Lokacija : Milano, Italy

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  Fandjo Sun Feb 26, 2012 12:35 am

    @vinko1.6, Zoranic MNE - i ja sam za neki Coupe 2.0 20v Turbo, za vikend voznju, sa dosta ks i da malo cimam panduraciju Wink
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Sun Feb 26, 2012 3:22 am

    Zoranicu druze mooj,nemem vise 150ks,vec 300ks,a punto sa Eibach pro oprugama,225/35 17 gumom ne mozes da mrdnes,jos imam i distancijale od 2cm pozadi,brat moj na mom puntu je jos skoljka od punta ostala,a u njega je ulozeno mnooooooooooogo truda i para,a sa 150ks si imao uticaj da se vozis u trkackom autu,a sad ko na rolerkosteru jel dize dijafragmu kad das gas muski,a BMW je brz auto,al preko 200kmh,i jedini BMW koji puni kad hoces je M. Wink
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Sun Feb 26, 2012 3:28 am

    vjerovali ili ne u hrvatsko je prvak hrvatske na 402 m bio prosle godine fiat bravo 2.0 turbo..isto nikakav bmw niti nista ga nije mogao dobit tih 402 m...mozda jesu brzi poslje kad oni imaju tvorniscko vecinu toga ali ovako jok...a za ovo necu komentirat... Very Happy
    Zoranic MNE
    Zoranic MNE
    Admin


    Broj poruka : 459
    Datum upisa : 2011-12-01
    Godina : 32
    Lokacija : Tivat

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  Zoranic MNE Sun Feb 26, 2012 7:34 am

    e ako imas pravih 300konja,onda respect! i neka te BOG cuva i pazi se Wink

    moj predlog,skupi malo para i kupi kakvu dizelacu za kuliranje,a tog raketnog Punta ostavi za merak Smile
    ja sam rekao da Punto sa 150ks nebi sanse imao da sto moze BMW-u 330d,ali ako je nakrcan na 300ks,onda je to vec druga prica Smile
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  NeoAbarth Sun Feb 26, 2012 8:41 am

    Ma brate ja sam sa 150 ks ostavljao bmw-a,izracunaj 900kg,150ks,i bmw 230 ks i sigurno 1400kg,a da ne [pricam da mi je auto ubijao 1-2-3,kucao je blokadu u 7300,kao da kuca u 5300,bio je prepun snage,prosireni usisi,izduv bez katalizatora,dupli kratki iza prednjih tockova,to nije bio obican HGT nego onaj u koji je ulozeno previse za jednog punta,da li znas koliko je tesko napraviti 900kg od 1050kg,mnoogo tesko i skupo!BMW volim ali samo M,ostalo su rasipnici koji trose gorivo a ne idu dobro koliko trose!Jedini BMW koji me je presao je 530 benzinac i to na 210km/h,inace hvala ti sto brines,ja sam inace veoma pazljiv vozac iako volim da vozim 'malo' brze,svoj auto sam jedino vozio do maksimuma na Autodromu Beranovac,a na otvorenom putu do 80% mogucnosti,al u svakom slucaju hvala na brizi zoranicu,a za everyday auto sam hteo uzeti Alfu 156 1.8 ts restajling ugradim lovato i bog da me vidi! Wink Hvala Vinko! Wink
    vinko1.6
    vinko1.6


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 2011-12-23
    Godina : 31
    Lokacija : Samobor

    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  vinko1.6 Sun Feb 26, 2012 11:58 am

    a decki ruku na srce bilo tko ko voli imalo aute nemoze rec da nebi htio imat neki auto od 200,300ks al jbg zelje jedno mogucnost drugo..kak bi rekli slijepi budemo vidjeli..aa neo znam kako ti je kad sve kaj imas ulozis u auto i kad se fkt brines o tome..a to je tako kad krenes nemozes stat a to je ko rupa bez dna stalno nesto e sad jos ovo pa ovo.. Twisted Evil hehe

    Sponsored content


    Off topic! Empty Re: Off topic!

    Komentar  Sponsored content


      Danas je Wed May 01, 2024 6:08 pm