Klub FIATISTA Crne Gore

Dobrodosli na prvi forum ljubitelja Fiat automobila i ostalih italijanskih vozila Crne Gore!

Join the forum, it's quick and easy

Klub FIATISTA Crne Gore

Dobrodosli na prvi forum ljubitelja Fiat automobila i ostalih italijanskih vozila Crne Gore!

Klub FIATISTA Crne Gore

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Klub FIATISTA Crne Gore

Dobrodosli na prvi forum ljubitelja Fiat automobila u Crnoj Gori !!!


3 posters

    Gospodin sa Stilom :)

    peRa
    peRa


    Broj poruka : 58
    Datum upisa : 2012-01-22
    Godina : 38
    Lokacija : Trstenik - Kragujevac

    Gospodin sa Stilom :) Empty Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  peRa Mon May 18, 2015 10:26 am

    Aj da predstavim novu mašinu...
    Kupovina je ispala skroz neplanirano. Drugar već neko vreme juri dobrog Punta, i poslednjih 2-3 meseca se čujemo po 4-5 puta dnevno, kako vidi neki oglas, on mi prosledi da mu dam lično mišljenje. Digao je kredit za kupovinu auta, a već 3 rate otplatio, a auto nije kupio.. Tako ovaj Stilo dođe u servis u kom radim na zamenu ulja, krenemo u neku priču kako ga služi auto i tako to, kao služi, zadovoljan je, ali razmišlja se o prodaji, jer mu treba veći auto, ja onako neobavezno pitam za zadnju cenu i skontam da možda mogu za te pare da ponudim drugaru svog Punta. Nazovem ga, ponudim mu, on je mislio da se zezam, pošto zna koliko sam svom Puntu vremena i pažnje posvetio, ja ga ubedih da sam ozbiljan, kaže u tom slučaju polazim po auto. Sve se dogodilo u pola sata, prodao Punta, kupio Stila sa motorom kojim sam želeo.

    Oprema je Dynamic, ima MF volan, klimu, tempomat, verovatno još svašta nešto što bih trebao da nabrojim, ali ni sam još uvek nisam pokušavao da istražujem, jer se još uvek nešto nisam srodio uz ovaj auto, i dalje patim za Puntom Rolling Eyes

    Ovih mesec dana koliko je kod mene uradio sam sledeće..
    Prvo oprao auto kompletno unutra i spolja, pošto je bio jako zapušten, ali dovešće se u red, bitno mi je da je motor, trap i sve ostalo dobro. Premestio i preventivno sredio ECU i očistio leptir gasa. Ubacio novi plejer, pošto je stari bio izgreban i ulepljen, ubacio microlink da mogu da slušam muziku sa fleške, a da ne izgubim na kvalitetu. Kupio patosnice, pre par dana ugradio sekvent plin, Lovato uređaj sa STAG4 računarom, sutra čekam da stigne poklopac akumulatora, pa da vidim da atestiram plin i prevedem auto na sebe.

    Što se sređivanja auta tiče, za sada imam samo ideje, ali deliću ih vremenom kroz slike odrađenog Cool

    Gospodin sa Stilom :) IMG_1221 Gospodin sa Stilom :) IMG_1222 Gospodin sa Stilom :) IMG_1226 Gospodin sa Stilom :) IMG_1243 Gospodin sa Stilom :) IMG_1249 Gospodin sa Stilom :) IMG_1250 Gospodin sa Stilom :) IMG_1253 Gospodin sa Stilom :) IMG_1254 Gospodin sa Stilom :) IMG_1264 Gospodin sa Stilom :) IMG_1265 Gospodin sa Stilom :) IMG_1268 Gospodin sa Stilom :) IMG_1271 Gospodin sa Stilom :) IMG_1272 Gospodin sa Stilom :) IMG_1273 Gospodin sa Stilom :) IMG_1274 Gospodin sa Stilom :) IMG_1275 Gospodin sa Stilom :) IMG_1277
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  NeoAbarth Tue May 19, 2015 9:51 am

    Gospodine sa Stilom,Stilo vam je baaaš odličan,nek služi lepo kao što i izgleda,elem Stilo troja vrata,još crn,pun pogodak! Wink
    peRa
    peRa


    Broj poruka : 58
    Datum upisa : 2012-01-22
    Godina : 38
    Lokacija : Trstenik - Kragujevac

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  peRa Sun May 24, 2015 6:05 am

    Stigao poklopac akumulatora, pod haubom je sada kompletan. Juče su zamenjene svećice, poslušao sam kako fabrika kaže i stavio NGK. Do zamene sam imao neki trip da će auto svakog momenta da se ugasi, jer je ler bio prilično nizak i onako nemiran za moj pojam, ali ovom zamenom svećica se auto smirio i sada radi jako mirno.
    U utorak sam imao nekih plinskih problema, tako da od onda vozim na benzin dok ovo ne rešim. Tačnije na šaltanju u nižu, kada otpustim gas i stisnem kvačilo, obrtaji sami padnu i auto se ugasi u vožnji i to mi se konstantno dešava, a kada otpustim kvačilo, on se u hodu upali i nastavi dalje. E onda je došlo do toga da nije hteo da se upali, ja sam stao sa strane, a lik koji je 20km vozio iza mene je stao da mi kaže da na izduvu izbacuje plamenove. Istog momenta sam se prebacio na benzin, sutra ujutru u servisu zakačili auto na plinsku dijagnostiku, učitali mu novu mapu, radio je pola sata kako treba, pa nastavio po starom i od onda vozim na benzin čekajući slobodno vreme da odvezem auto u servis plina da mi to reše, trenutno mi je vreme najveći problem..
    Čim se plin reši, prijavljujem se za atest, prevodim auto na svoje ime, pa da krenemo u ulepšavanje. Od početka imam neki problem da na oštro potapanje gasa auto proguta knedlu, ali se to ne dešava baš uvek, nego kako se njemu navije, tako da moram prvo da provalim šta je to i da otklonim taj problem. Sumnjam na dizne, neku od bobina ili mi možda katalizator pravi problem.
    Što se performansi tiče, ako padne odluka za izbacivanje katalizatora, pašće i neka 4-2-1 grana. Cool
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  NeoAbarth Sun May 24, 2015 8:49 am

    Prijatelju,peri dizne,meni je tako na Marei gutao knedlu dok nisu oprane dizne! Surprised A autu fale samo 4 stvari da bude vrh,unbadge maska,Blade felne,spuštanje i zatamnjivanje! Cool
    peRa
    peRa


    Broj poruka : 58
    Datum upisa : 2012-01-22
    Godina : 38
    Lokacija : Trstenik - Kragujevac

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  peRa Mon May 25, 2015 7:27 am

    Tako nešto je i u planu, stakla, debadge, poliranje, abarth pragovi bočno, ksenoni i ako uslovi dozvole patosiranje.. Puntom sam mnogo lepše peglao krivine, a bio je samo 35mm niži od standardnog..
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  NeoAbarth Mon May 25, 2015 10:26 am

    Punto je ZVER za krivine! Very Happy Very Happy Very Happy
    eon
    eon


    Broj poruka : 594
    Datum upisa : 2012-12-21
    Godina : 40
    Lokacija : Niksic

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  eon Mon Jun 01, 2015 6:08 am

    stilo je extra. Kako ide taj benzinac?
    peRa
    peRa


    Broj poruka : 58
    Datum upisa : 2012-01-22
    Godina : 38
    Lokacija : Trstenik - Kragujevac

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  peRa Tue Jun 30, 2015 6:58 am

    Gospodin sa Stilom :) IMG_2045

    jedna slika prljavka....
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  NeoAbarth Sat Jul 18, 2015 6:17 am

    Jel Stilo obišao zaliv?! Wink
    peRa
    peRa


    Broj poruka : 58
    Datum upisa : 2012-01-22
    Godina : 38
    Lokacija : Trstenik - Kragujevac

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  peRa Sun Mar 06, 2016 1:10 pm

    Nije me bilo baš dugo ovde... Stilo nije mrdao iz zemlje, nisam imao ni ovlašćenje ni prevod dok nije naišla prva registracija u januaru, sada sve rešio i sada se auto vodi na mene.. Posle par pehova na početku (poznati problemi kod 1.6 vezani za leptir gasa i ECU), auto je počeo da guta knedle na oštro potapanje gasa i posle nekog vremena ustanovljeno je da je pumpa za benzin u rezervoaru bila napukla i da je rasipao gorivo po rezervoaru, umesto da ga povuče. To zamenim i rešim da ugradim plin. Posle prve međugradske vožnje krene da pada ler i da se auto gasi na plinu, a na potapanje gasa da baca plamen na auspuh.. Rešim i to kod plinadžije, ugradim ksenone, ceo auto u led osvetljenje, prodam standardne felne i obezbedim novi zimski i letnji set točkova.. Zamenio sam prednje amortizere, zadnje diskove i pločice, ubacio microlink (emulator cd šaržera). Zimus sam imao problema sa bravama, prao ga za novu godinu, noću steglo napolju -17, pa sam dve nedelje muku mučio sa otvaranjem i zatvaranjem auta.. Čak i nategao vrata iznutra i slomio ručicu za otvaranje, tako da moram da menjam ceo tapacir sada.. Jedini problem koji imam trenutno je neko lupanje u prednjem desnom, niko od majstora koji su proveravali trap, a bilo ih je 5-6 ne zna šta je, sve zategnuto, jedinu sumnju bacam na čauru glave upravljača...

    Aj da predahnem, evo i malo slika.. Very Happy

    Gospodin sa Stilom :) SAM0665

    Gospodin sa Stilom :) SAM1020

    Gospodin sa Stilom :) SAM1159

    Gospodin sa Stilom :) Ksenoni_Stilo

    Gospodin sa Stilom :) SAM_0175

    Gospodin sa Stilom :) SAM_0346

    Gospodin sa Stilom :) SAM_1560a

    Gospodin sa Stilom :) SAM_1697


    auto je već na letnjem setu, pa čim bude prilike za bolje slike, okačiću ih..
    eon
    eon


    Broj poruka : 594
    Datum upisa : 2012-12-21
    Godina : 40
    Lokacija : Niksic

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  eon Mon Apr 04, 2016 11:44 pm

    Jesu li ti celicne 15 ili 16
    NeoAbarth
    NeoAbarth


    Broj poruka : 825
    Datum upisa : 2012-02-06
    Godina : 39
    Lokacija : Kraljevo

    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  NeoAbarth Thu Apr 07, 2016 11:29 am

    Pozz,lepe slike,na čeličnim izgleda kao dragster,he,he! Very Happy Inače lepa ideja i lepo su ispale! Wink

    Sponsored content


    Gospodin sa Stilom :) Empty Re: Gospodin sa Stilom :)

    Komentar  Sponsored content


      Danas je Mon May 06, 2024 6:57 pm